فروشگاه مجازی

servicesImages

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه اینترنت روش های خرید به کلی دگرگون شده است. ایتوک با شناخت و بررسی بسترهای موجود خریدهای مجازی و نیاز مردم و همچنین اقبال عمومی نسبت به فروشگاه های مجازی  اقدام به طراحی و پیاده سازی فروشگاهی انلاین در جهت عرضه هر گونه محصولات/خدمات کرده است که نه تنها بستری برای پاسخ به نیازهای مردم عزیزمان می باشد بلکه محیطی مفرح برای بازدیدکنندگان فراهم ساخته است.

هدف از این ایده راه اندازی فروشگاهی است که هر قشر از جامعه با هر سلیقه و طبقه ای بتوانند نیازهای خود را در کوتاه ترین زمان، مناسب ترین هزینه و با بالاترین کیفیت ارائه و تهیه نمایند و رضایت خاطر داشته باشند. ساختار کلی این فروشگاه به این گونه است که هر تامین کننده ای می تواند با عضویت در این فروشگاه محصولات خود را معرفی کند و مشتریان می توانند هر نوع کالا/خدمات مورد نظر خود را از میان تامین کنندگان موجود انتخاب و خریداری کنند. همچنین یک تامین کننده می تواند به صورت مستقل برای خود فروشگاه مجازی راه اندازی نموده و از مزایای آن بهره مند شود.

عضو دیگر این زنجیره توزیع کنندگان می باشند که وظیفه جابجایی محصولات را در بین تامین کنندگان و مشتریان را دارند. در این حالت برای بهبود و بهینه سازی دسترسی، در هنگام سفارش و در صورت تایید تامین کننده، تامین کننده می تواند از طریق اپ اختصاصی خود، به فراخوانی یک توزیع کننده اقدام نماید. در این حالت مدیر توزیع کننده از طریق پنل مدیریتی خود، به سفارش جدید دسترسی داشته و با شناسایی نوع وسیله نقلیه مورد نیاز، می تواند سفارش را به یکی از مامورین تحویل مورد نظر خود، تفویض نماید.

در واقع مجموعه نرم افزاری فروشگاه مجازی ایتوک، زیرساختی کامل با در نظر گرفتن نفع تمامی ذینفعان، آماده نموده است که کلیه فرآیندهای مورد نیاز خرید، از لحظه تولید و ثبت سفارش تا تحویل کالا را پشتیبانی می نماید. این زیرساخت شامل یک زنجیره کامل متشکل از 3 نرم افزار تحت وب و 3 نرم افزار برای گوشی های هوشمند می باشد.

تمامی نرم افزار های ذیل به صورت تکی، ترکیبی و یا یک پکیج کامل و یکپارچه قابل ارائه می باشد که این موضوع بسته به نوع درخواست می باشد. هر یک از این نرم افزارها به صورت کاملا منعطف و چابک طراحی شده است که مشتری بتواند بسته به نیاز فروشگاه خود، در کمترین زمان ممکن و با حداقل میزان سفارشی سازی از آن استفاده نموده و فروشگاه خود را راه اندازی نماید.

نرم افزار گوشی مشتری:

نرم افزاری کاربردی که کاربران می توانند با استفاده از آن به فروشگاه مجازی دسترسی داشته باشند و کالاها/خدمات مورد نیاز خود را بررسی و خریداری نمایند. این نرم افزار متشکل از بخش هایی از قبیل مشاهده محصولات بر اساس دسته بندی های آنها، لیست سفارشات کاربر، گزارشات، پروفایل کاربری،جستجوی محصولات،علاقه مندی ها،کیف پول،پیام ها ،درگاه پرداخت و … می باشد.

سعی شده است که محیط اپ به صورت کاملا کاربرپسند و بروز طراحی شود. در این حالت مشتری با کمترین تعداد کلیک به بالاترین سطح خدمات دسترسی خواهد داشت. کلیه فرایندهای موجود در اپ از طریق بک اند مدیریت می شود که این امر منجر به انعطاف پذیری بالای اپ شده و به راحتی براساس نیازهای درخواست کننده قابل تغییر می باشد.

اپ مامورتحویل:

این نرم افزار مختص مجریان حمل و نقل (مامورتحویل) می باشد که از طریق آن می توانند موقعیت و جزییات سفارشات را دریافت کنند و در جهت جابجایی آن اقدام کنند. این نرم افزار بر اساس موقعیت مکانی عمل می کند. به این صورت که موقعیت مکانی مامورتحویل را برای مدیران توزیع ارسال نموده و مدیران توزیع با توجه به آن تصمیم به انتخاب مامورتحویل جهت جابجایی می گیرند و مامورتحویل پس از دریافت جزییات سفارش از جمله آدرس و موقعیت مکانی افراد اقدام به جابجایی سفارش می کنند.

تمامی مسیرهای مورد نیاز مامورتحویل برروی نقشه آنلاین نمایش داده شده و او می تواند از مسیریابی های استاندارد نقشه بهره مند شود.

 

 

اپ تامین کننده:

تامین کنندگان کالاهای فروشگاه از طریق این نرم افزار میتوانند اقدام به معرفی و فروش محصولات خود در فروشگاه مجازی نمایند. هر تامین کننده اطلاعات محصولات خود را از جمله تصویر و مشخصات محصول در این نرم افزار وارد نموده و پس از تایید سیستم مرکزی جهت معرفی به مشتریان در فروشگاه ثبت می شود. تامین کننده پس از آنکه سفارشی برای محصولات خود دریافت نمود، می تواند پس از آماده سازی محصول خود توزیع کننده را انتخاب و محصول خود را برای ارسال به مشتری تحویل مجریان حمل و نقل بدهد.

تمامی تغییرات در وضعیت سفارش اعم از در دست اقدام، منتظر مامور تحویل و . . . از طریق اپ تامین کننده، اعمال می شود و مشتری می تواند وضعیت سفارش خود را به صورت لحظه ای مشاهده نماید. تامین کننده می تواند جایگاه کالا/خدمات خود در اپ مشتری مشخص نموده و همچنین نسبت به اعمال مدل های تخفیف و انگیزشی برای یک یا گروهی از کالا/خدمات اقدام نماید.

وب سایت فروشگاه :

یک وب سایت فروشگاهی می باشد که به موازات نرم افزار گوشی فروشگاه عمل می کند برای کسانی که مایل به خرید از طریق سایت می باشند و یا فاقد گوشی هوشمند می باشد. این سایت دارای بخش هایی از قبیل نمایش محصولات ، پروفایل کاربری، لیست سفارشات،پیام ها،علاقه مندی ها ، درگاه پرداخت و … می باشد.

سعی شده است تمامی فعالیت های موجود در اپ مشتری در وبسایت نیز اعمال شود. همچنین این وبسایت کاملا انعطاف پذیر بوده و در گوشی و یا نمایشگرهایی با سایزهای مختلف قابل دسترس خواهد بود.

 

پنل توزیع کننده:

یک نرم افزار تحت وب مدیریت می باشد که شامل بخش های مختلفی از جمله مدیریت سفارشات، مدیریت مامورین تحویل، پروفایل کاربری، مدیریت سفارشات، مدیریت مامورین تحویل، گزارشات و …  است. وظیفه اصلی این پنل مدیریت سفارشات دریافتی از سمت تامین کننده و اختصاص مامور تحویل حمل و نقل به آنهاست. مدیر توزیع کننده می تواند از طریق این پنل مامورین حمل و نقل خود را ثبت و مدیریت نماید.

مدیر توزیع کننده می تواند از طریق این پنل مسیرهای حرکت مامورین تحویل و ضعیت هر یک از انها را مشاهده نموده و در لحظه تصمیمات مقتضی را اتخاذ نماید. همچنین در صورت رخداد واقعه احتمالی برای مامور تحویل به تخصیص ماموری جدید و جایگزینی مامور قبلی اقدام نماید.

پنل میریت :

یک نرم افزار تحت وب  مدیریت می باشد که متشکل از بخش های مختلفی از جمله مدیریت تمامی نرم افزارهای فروشگاه و سطح دسترسی و گزارشات می باشد. هر گونه فرایندی که در تمامی نرم افزارها و اپ های زیرساخت فروشگاه مجازی ایتوک انجام می شود، می توان از طریق این پنل مدیریت نود.

همچنین فرایند مرتبط با تایید/ عدم تایید، فعال/ غیرفعال سازی، بررسی، کنترل و مدیریت کاربران، محصولات و . . . از طریق این پنل امکانپذیر است. از سوی دیگر در این پنل گزارشات مدیریتی مرتبط و مورد نیاز طراحی شده است که به صورت برخط مدیران از وضعیت فروشگاه اینترنتی خود، مطلع می شود.

در واقع این پنل قلب اصلی مدیریت و کنترل کلیه بخش های درگیر در زیرساخت فروشگا مجازی ایتوک می باشد و نیاز به امنیت بالایی از لحاظ بارگذاری و دسترسی دارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات توسعه هوشمند آیتوک هیرکان است.