Card image cap
نقش مهم و تأثیر گذار وب سایت در کسب و کار

اکثر صاحبان کسب و کار، کماکان با استفاده از شیوه‌های سنتی، به دنبال تبلیغ و جذب مشتریان جدید و فروش محصولات یا خدمات خود هستند. اما در دنیایی که اکثر مشتریان بالقوه بیشترین زمان خود را در اینترنت سپری می‌کنند؛ شیوه سنتی بازاریابی و فروش، یک استراتژی مخاطره آمیز محسوب می‌شود. بهره برداری از فضای وب به عنوان یک ابزار مهم در تجارت بسیار حایز اهمیت میباشد. حتی آن دسته از کسب و کارهایی که خود را در زمینه تجارت سنتی موفق می‌دانند باید به این مهم توجه ویژه ای داشنه باشند. اینترنت یکی از بسترهای مناسب کسب و کار است که روز به روز بر کاربران آن افزوده می‌شود و می‌تواند نقش مهمی در ایجاد روابط تجاری موفق ایفا نماید. از همین رو طراحی یک وب سایت مناسب، اولین گام در جذب مشتریان جدید در بازاریابی اینترنتی است متفاوت‌تر از گذشته اطلاع‌رسانی کنید یک وب‌سایت را می‌توان با یک کاتالوگ مقایسه نمود. کاتالوگ می‌تواند شامل تصاویر و متون باشد اما سایت می‌تواند از تصاویر، متون، فیلم، صوت و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد؛ بنابراین امکان اطلاع‌رسانی جامع با محتوایی جذاب‌تر رابه ما و مخاطب می‌دهد. توجه نمایید کاتالوگ شما فقط به دست افراد محدودی میرسد و آنرا مشاهده و در اکثر مواقع از بین رفته و همیشه در دسترس نمیباشد.در صورتیکه وب سایت شما همیشه و در همه جا در دسترس بوده همان کاتالوگ سنتی را هم میتوانید به صورت یک فایل دیجیتال برای استفاده عموم و بدون هیچگونه هزینه چاپ مجدد در اختیار مخاطبین بیشتری قرار دهید. صاحبان و مدیران یک وب‌سایت با ورود به عرصه تجارت الکترونیک و می‌توانند از قابلیت‌های متعدد این حوزه نظیر تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در موتورهای جستجو، تبلیغات کلیکی و تبادل بنر و لینک استفاده نمایند و در نوع تبلیغات خود تنوع ایجاد نمایند.. سطح بازاریابی خود را گسترش دهید موتورهای جستجو بدون صرف هزینه‌ای کار بازاریابی ما را انجام می‌دهند؛ زمانی که فردی به دنبال اطلاعاتی در مورد خدمات و یا محصولات سایت شما باشد، این موتورها فرد را به سمت سایت شما هدایت می‌کنند. میزان بازدیدکننده هدایت‌شده به سایت به پارامترهای زیادی وابسته است اما در بدترین حالت چیزی در حدود ۵۰ نفر در روز توسط موتورهای جستجو به یک سایت هدایت می‌شوند. هر وب‌سایت همواره با متقاضیان اطلاعات و محصولات فقط یک کلیک فاصله دارد و در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل نیز فعال است جهانی بیاندیشید و از درآمدزایی آنلاین خود لذت ببرید باید توجه داشت که امروزه یکی از ملزومات فعالیت بدون مرز، ایجاد یک وب‌سایت است. به کمک وب‌سایت می‌توان با افرادی خارج از مرزهای کشور به سهولت در ارتباط برقرار نمود و به معرفی خدمات و محصولات خود پرداخت. میزان سودآوری و درآمدزایی سایت‌ها به نوع سایت و اهداف آن بستگی دارد البته میزان فعالیت صاحبان سایت‌ها و بروزرسانی و رسیدگی به آن‌ها نیز اما امروزه شرکت‌ها و افراد بسیاری هستند که فقط از طریق سایت فعالیت می‌کنند و عمده درآمد آن‌ها از طریق سایت و مشتریان آنلاین میباشد

2018-12-08 15:52:37
Card image cap
طراحی وب سایت در گذر زمان

کمتر کسی نسل اول وب را به خاطر دارد. با نگاهی به اواخر دهه‌ی ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ میلادی درمیابیم که مردم فقط به اینترنت وصل می‌شدند اما از دنیای وب استفاده نمی‌کردند. اما امروزه، برای بسیاری از افراد دنیای بدون اینترنت قابل‌تصور نیست. به دلیل افزایش مراجعه‌کنندگان، طراحی وب سایت پیشرفت‌های بسیاری را به خود دیده است. Web Design Museum آرشیو کاملی از تصاویر سایت‌ها در سال‌های ۱۹۹۵-۲۰۰۵ تا به امروز را به نمایش گذاشته است. این سال‌ها نخستین دههٔ کاربرد وب بود. به‌عنوان سرگرمی، دیدن طرح‌های پرطرفدار قدیمی لذت‌بخش است. برای جستجو در این موزه راه‌های مختلفی وجود دارد. می‌توانید بر اساس نام سایت‌ها جستجو کنید. با این روش می‌توانید سایت‌های موردعلاقهٔ خود، مانند گوگل، یاهو و … را بیابید و تغییرات ظاهری آن‌ها در سال‌های مختلف را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید جدول زمانی مربوط به هر سایت را مشاهده کنید. در این جدول زمانی، مجموعهٔ کامل مربوط به هر سایت نشان داده‌شده است. با این روش، می‌توانید طراحی سایت‌ها در سال‌های مختلف را کاوش کنید. البته تأسیس همهٔ شرکت‌ها در دههٔ ۹۰ میلادی نیست؛ مثلاً Coca-Cola در این‌گونه موارد صفحهٔ قرمزی نشان می‌دهد. Web Design Museum مجموعهٔ تصاویر بیش از ۸۰۰ سایت را گردآوری کرده که مربوط به اواسط دههٔ ۹۰ میلادی تا به امروز است. این سایت، بسیار شبیه Wayback Machine عمل می‌کند؛ با این تفاوت که به‌جای آرشیو کامل صفحات، فقط تصاویر سایت‌ها را نشان می‌دهد. همچنین از طریق Web Design Museum می‌توانید به کدهای CSS سایت‌ها نیز دسترسی داشته باشید؛ قابلیتی که در Wayback Machine وجود ندارد. این سایت، مسلماً شمارا به یک طراح حرفه‌ای تبدیل نمی‌کند؛ یا با استفاده از آن نمی‌توانید سریع‌تر و بهتر طراحی کنید. اما با ایده‌های قدیمی‌تر آشنا می‌شوید و می‌فهمید دنیای وب چه تغییراتی داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحهٔ about این سایت مراجعه کنید. اگر تصاویری از سایت‌های قدیمی دارید، می‌توانید در اختیار آن‌ها قرار دهید تا در موزهٔ طراحی وب برای نسل‌های بعد به یادگار باقی بماند.

2018-12-08 15:04:47
Card image cap
احتمال انتقال داده از طریق امواج گرانشی

مواج گرانشی چین و خمش هایی هستند که در «فضازمان» به وجود می آیند و حالا شواهدی به دست آمده که از احتمال ارسال داده از طریق این امواج حکایت دارد. افراد بسیاری گرانش را تنها نیرویی می دانند که اشیا را به سمت سطح زمین کشیده یا ما را از سقوط به سمت فضا حفظ می کند اما این نیرو تقریبا در تمام کیهان پراکنده شده است. انیشتین سال ها قبل وجود این موج ها را پیش بینی کرده بود، اما تا همین چند ماه قبل و پیش از اجرای پروژه «LIGO» امکان اثبات آن وجود نداشت. اخیراً ریاضیدانان «دانشگاه دوستی ملل روسیه» (RUDN) با انجام بررسی های پیچیده به این نتیجه رسیده اند که احتمالا می توان داده را با استفاده از امواج گرانشی منتقل کرد. این نظریه بر اساس تعریف های انتزاعی ریاضی از امواج گرانشی ارائه شده که حاکی از امکان کدگذاری اطلاعات در این امواج به همان روشی است که سیگنال های رادیویی از طریق امواج الکترومغناطیس هدایت می شوند. در صورتی که نظریه ریاضیدانان روس کاملا اثبات شود، می توان آن را دستاوردی بزرگ در زمینه علوم و اکتشافات فضایی به شمار آورد چرا که قدرت و کیفیت تمامی روش های ارتباطی فعلی با افزایش فاصله و زمان کاهش پیدا می کند. چالش کاهش قدرت سیگنال ها در فضا نمود بیشتری دارد چون در آن شرایط سیگنال ها باید فاصله قابل توجهی را بین ایستگاه و ماهواره طی کنند. از سوی دیگر امواج گرانشی برخلاف نمونه های الکترومغناطیسی با سرعت ثابت نور حرکت کرده و چندان تحت تاثیر نیروی کشش اجرام غول پیکر قرار می گیرند. البته نباید انتظار استفاده از امواج گرانشی به عنوان راهکار ارتباطی در آینده نزدیک را داشته باشیم اما این مطالعه درهای جدیدی را به روی روش های ارتباط پایدار و قابل اعتماد باز کرده است.

2018-12-05 10:46:28
Card image cap
سرنجام برخورد پهباد و هواپیما در سرعت 400 کیلومتر بر ساعت

به نظر می‌رسد که یک هواپیمای بدون سرنشین کوچک می‌تواند در صورت برخورد به یک هواپیمای بزرگ تاثیرات مخرب بسیاری روی آن بگذارد. محققان دانشگاه تحقیقاتی دیتون این موضوع را وقتی متوجه شدند که یک پهباد DJI Phantom 4 را به آسمان شلیک کردند. این پرواز مدت زمان زیادی طول نکشید چرا که به سرعت با یک Mooney M20 برخورد کرد. خوشبختانه این تصادف با اهداف تحقیقاتی شکل گرفت و در طی آن کسی مصدوم نشد. در این آزمایش سعی شد که برخورد بین پهباد حدودا یک کیلوگرمی و یک هواپیما که با سرعت ۳۸۳ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند مورد بررسی قرار بگیرد. آن ها با استفاده از شلیک کننده‌ی توپی ۱۲۷۰ کیلوگرمری پهباد را به سمت هواپیما شلیک کردند. در کمتر از یک صدم ثانیه، هواپیمای بدون سرنشین به بال Mooney M20 برخورد کرد. در حالی که بسیاری فکر می‌کردند احتمالا در طی این تصادف پهباد نابود خواهد شد، اتفاقی عجیب رخ داد و پهباد توانست بال هواپیما را از بین ببرد. پروانه‌های پر سرعت پهباد موفق شدند به سرعت تیرآهن اصلی بال Mooney M20 را از بین ببرند. این تیرآهن یکی از اصلی ترین اجزای هواپیما به شمار می‌رود چرا که وزن اصلی هواپیما روی آن سوار می‌شود. این تصادف که می‌توانید در ویدیوی بالا آن را مشاهده کنید، با دوربین‌هایی با قدرت ۱۰۰۰۰ فریم بر ثانیه ضبط شده است. محققان امیدوارند که بتوانند پهباد‌های‌ بزرگتر را با سرعت‌هایی متفاوت به سمت موتور‌ها و دیگر اجزای هواپیما‌های مختلف شلیک کنند تا تاثیر مخرب احتمالی پهباد‌ها را نشان دهند. هدف از این آزمایش این بود که رعایت قوانین صعود و فرود برای همه‌ی دستگاه‌های پرنده‌ی با سرنشین و بدون سرنشین با دقت بیشتری انجام پذیرد.

2018-12-05 10:35:24

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات توسعه هوشمند آیتوک هیرکان است.